11 listopada 2017 – Dzień Niepodległości i polowanie zbiorowe

img_20171111_073637-1024x768

 

11 listopada czyli Dzień Niepodległości, który każdy Polak obchodzi uroczyście, my również świętowaliśmy polowaniem zbiorowym…

 

Ten dzień zaczął się wyjątkowo nie przyjemnie ze względu na aurę pogodową – w powietrzu szalał silny wiatr (orkan Marcin),a co chwilę popadywał deszcz. Jak się później okazało pogoda zmieniła się diametralnie, wyszło słońce, a wiatr ucichł co sprawiło, że polowanie było wyjątkowo przyjemne. 

Na zbiórce “na wapnie” zameldowało się 19 myśliwych. Polowanie zgodnie z kalendarzem poprowadził kol. Wojciech Radziszewski, który do pomocy w polowaniu poprosił kol. Pawła Kagana. Na pierwszy miot Kolega wybrał staw Młyński, który okazał się trafiony w wyborze – udało się nam natrafić na niedużą watahę dzików. Następnie udaliśmy się w rejon Emilówki na kolejne dwa pędzenia. W trzecim miocie w okolicy torowiska natrafiliśmy na kolejne dziki, w tym na jednego odyńca, który sprytnie omijał miot uciekając w pierwszej kolejności koledze Mariuszowi Dubickiemu, następnie koledze Sebastianowi Urbańczykowi, Łukaszowi Karbowskiemu i dopiero koledze Romanowi Reszelskiemu udało się pozyskać wspomnianego dzika. W sumie w kierunku owego dzika oddano łącznie 20 strzałów.  

Tradycyjnie po polowaniu na Emilowce odbyła się przerwa śniadaniowa na gorąca zupę, którą serwował kol. Dariusz Stanisławki.

 

img_20171111_090047-1024x768fot. Kolega Łukasz Karbowski, rozmyśla o swoim nowym planie na biznes, do czego skłoniła go nazwa umieszczona na kontenerze.

 

Po pędzeniach na Emilówce udaliśmy się na kolejne dwa mioty na teren Polic – tył stawu Grundy i Polickiego. Tutaj w ostatnim miocie również natrafiliśmy na dziki jednakże z bardzo słabą skutecznością strzałową. 

Na pokocie, który odbył się przy karmisku na tyle stawu Polickiego ułożono pozyskaną zwierzynę: 9 dzików, sarnę kozę i 2 lisy. 

Kolega Wojciech Radzieszewski ogłosił Króli Polowania, którymi zostali:

  • Paweł Kagan – Król Polowania
  • Mariusz Dubicki – I vice-Król Polowania
  • Wojciech Radziszewski – II vice-Król Polowania

Na koniec oddaliśmy zgodnie z tradycją cześć pozyskanej zwierzynie oraz podziękowaliśmy sobie wspólnie za owocnie spędzony dzień.

 

Darz Bór!!!

 

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *