Mamy nowy ciągnik w Kole !!!

z_proxima_80_frontside_background

 

Szanowni Koleżanki i Koledzy,

Zarząd Koła podjął decyzję o zakupie nowego ciągnika czeskiego producenta ZETOR serii Proxima. Temat zakupu nowego ciągnika przewijał się już wielokrotnie w naszych rozmowach na forum. W ostateczności o wymianie zadecydowały znacznie rosnące koszty eksploatacyjne dotychczasowego ciągnika oraz przede wszystkich brak części zamiennych na rynku. Wybrany model cieszy się nie tylko popularnością wśród użytkowników, ale szeroką dostępnością części w tym zamienników.

Ciągnik ZETOR Proxima posiada 16-sto zaworowy silnik o dużej mocy (od 80 do 120 KM) i jednoczesnej ekonomice pracy. Jego atutem jest bardzo dobre przyśpieszenie i bezproblemowy rozruch przy niskich temperaturach. Skrzynia biegów posiada 12 biegów do przodu i 12 biegów wstecznych. Oby służył w najlepsze, a w rękach takiego kierowcy jak Jan Kazimierczak ,  z pewnością będzie dopieszczony.

Ciągnik jest najbardziej niezbędnym urządzeniem w Kole. Służy nam cały rok do prac związanych z zagospodarowaniem poletek, łąk, a w parze z przyczepą żartobliwie nazywaną “Bonanzą”, jako środek transportu. 

Obecnie czekamy na odbiór nowego nabytku.

Darz Bór!!!

 

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *